Sizin memnuniyetiniz bizim prestijimizdir.

  • Beylikdüzü,
  • Menekse Is Merkezi, İstanbul
by selcuk 3 Mayıs 2017

Hisseli Tapu Nedir ve Nasıl Satılır?

Hayatınız boyunca mutlaka en az bir defa dahi olsa hisseli tapusu olan arsa, ev, dükkan duymuşsunuzdur, pekala bu hisseli tapu nasıl satılır bundan bahsedelim.Bir yatırım yaparken eğer hisseli bir tapu ile alınıyorsa ister yatırımlık olsun ister oturumluk olsun bu konuya çok dikkat edilmelidir.

Hak sahiplerinin madur olmaması açısından dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir ?
Hisseli tapu nedir?
Hisseli tapu taşınmaz bir mülkün ortaklarının adedini ve ismini gösterir. Hisseli tapular üzerinde sadece tapu hakkı olanların isimleri ve adedi yer alır, yoksa hangi kısım, ada kime ait yazmaz.

Hisseli tapunuz var ve hangi kısım size ait onun belirlenmesini istiyorsunuz o zaman yapmanız gereken Rızai Taksim Sözleşmesi olacaktır.

Rızai Taksim Sözleşmesi nedir?
Hisseli tapu sahiplerinin kendi aralarında yazılı olarak belirttikleri kağıt üzerinde yerlerini gösteren hangi kısmın kime ait olduğunu bildiren sözleşmeye Rızai Taksim Sözleşmesi denir .

Hisseli tapu nasıl satışı yapılır?
Hisseli tapularda satışı olan kısım hisse olduğundan hangi daireye denk geldiği yada arsanın hangi kısmı olduğu bilinmesi kesin olmadığı için herzaman satışı zor olan tapudur.
Toplu satış yapılıyorsa bütün hissedarların satışta bizzat bulunması gerekir veya toplu olarak avukata verilen vekaletname ile satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Categories: Haberler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicEnglishGermanTurkish