Sizin memnuniyetiniz bizim prestijimizdir.

  • Beylikdüzü,
  • Menekse Is Merkezi, İstanbul
by selcuk 13 Aralık 2017

Ev alırken nelere dikkat etmeli !

Konut projelerine her gün bir yenisi daha eklenirken konut satışları da sürekli artıyor. Seçeneklerin çoğalması ve değişen yasalarla birlikte konut alırken dikkat edilmesi gereken noktalar da artıyor. Ev almak isteyenlerin binanın sağlamlığından, bulunduğu bölgeye, 2B ve Kentsel Dönüşüm yasalarından, ev sahibine kadar birçok alanda bilgi sahibi olması gerekiyor. Konut sahibi olmak gibi hayati bir kararı verecek olan kişilerin ev alırken titiz bir araştırma yapmaları gerekiyor.

1) Öncelikle alacakların evin bulunduğu lokasyona dikkat etmeleri gerekiyor. Eviniz işinize, okula, hastaneye ya da ulaşım araçlarına yakın mesafede yer almalı.
2) Ev almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biri de konutun Yapı Ruhsatının bulunup bulunmadığıdır.Bu ruhsatı belediyelerden veya ilgili idarelerden kontrol edilmelisiniz Yapı ruhsatı, konut projelerinin resmi olarak incelendiği ve onaylandığı anlamını taşıyan belgedir.
3) Alacağınız konutun tapuda kaydına mutlaka bakmalısınız.Konut sahibinden tapu senedi istenilmeli, tapu dairesinden bu yerin o kimse adına kayıtlı olup olmadığı muhakkak teyit edilmelidir.Kat irtifakı kurulmayan projeden konut almayın. Tapudan kat irtifakını kontrol edin ve alacağınız konutun hangi katta olduğunu numarasına kadar tapudaki onaylı projeden bakın.

Categories: Genel, Haberler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicEnglishGermanTurkish